Jak kobieta odczuwa dni płodne?
jak-kobiety-odczuwaja-dni-plodne-17

A A A

Kilka dni przed owulacją dochodzi do zauważalnych zmian w odczuciach kobiety. Większość pań jest w stanie rozpoznać dni płodne, obserwując swoje zachowania oraz sygnały wysyłane przez organizm. Zwykle wiążą się one z większym apetytem na zbliżenie oraz świadomością swoich potrzeb seksualnych. Które dokładnie oznaki mogą świadczyć o pojawieniu się dni płodnych u kobiety?

Większa ochota na seks

Podstawowym zjawiskiem, jakie obserwują u siebie kobiety podczas dni płodnych jest wzmożone libido. Większy apetyt na fizyczną bliskość jest odczuciem generowanym przez fizjologię narządu rodnego kobiety. Wzmagając apetyt na czynności seksualne, wzrasta szansa na zbliżenie i tym samym zapłodnienie komórki jajowej.

Wzrost nawilżenia pochwy

Kobiety, które znajdują się w trakcie dni płodnych mogą zauważyć u siebie zwiększone nawilżenie okolic intymnych. Ma to związek ze zmianą cech fizycznych śluzu szyjki macicy, który to w dni płodne staje się rozciągliwy i przezroczysty, by ułatwić plemnikom dostęp do komórki jajowej. Zwiększa się także ilość śluzu, co sprawia, że pochwa jest lepiej nawilżona, co również ma funkcję stymulującą dla kobiety.

Większa potrzeba aktywności fizycznej

Kobieta w ciągu dni płodnych jest dużo bardziej aktywna. Ćwiczenia fizyczne są dla niej dużo mniej wyczerpujące, znacznie wolniej dochodzi u niej do zmęczenia. Ta zwiększona witalność to kolejna okoliczność, która ma na celu pobudzenie kobiety do zwiększonej aktywności seksualnej. W związku z większą ilością zażywanej aktywności fizycznej dochodzi u kobiety do wzrostu poziomu serotoniny – hormonu szczęścia, który znacznie poprawia samopoczucie i zwiększa chęci do działania.

Poprawa wyglądu

Hormony płciowe mają o wiele więcej do powiedzenia w kwestii wyglądu fizycznego, niż myślisz! W trakcie trwania dni płodnych w organizmie kobiety dochodzi do wzrostu stężenia substancji, odpowiedzialnych za atrakcyjny i młody wygląd. Jest to kolejne przystosowanie ciała do inicjowania zbliżeń z partnerem.

Ciało kobiety jest znacznie smuklejsze, niż ma to miejsce na przykład tuż przed i w trakcie miesiączki, by przyciągnąć wzrok partnera. Poprawia się także wygląd skóry, włosów i paznokci – zyskują one naturalny i zdrowy blask, co także pozytywnie wpływa na postrzeganie kobiety przez mężczyznę.

Skomentuj lub zadaj pytanie!

*